September 21, 2015

WAOMBAJI WA VYUO VIKUU WENYE ELIMU YA DIPLOMA AMBAO TAARIFA ZA MAOMBI HAZIJAKAMILIKA FUNGUA HAPA MAJINA



The National Council for Technical Education would like to inform the following applicants for Bachelor Degree Programs that upon analysis of applications, their information is incomplete (missing diploma qualifications) .

They are therefore advised to log into their profiles and verify their information to ensure that they are selected.

Kufungua majina(PDF) BOFYA HAPA